102. rocznica odzyskania niepodległości Środa, 11 listopada 2020 roku

Tegoroczna 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na  ograniczenia związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce. W tym roku wszystkie wydarzenia masowe zostały odwołane.

Z przykrością informujemy, że tym roku również nie odbędzie się modlitwa w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości organizowana w Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku.

Modlitwa intencyjna od lat stanowiła część oficjalnych wojewódzkich obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę. Nabożeństwa intencyjne odbywały się również w obrządku katolickim, prawosławnym i ewangelickim, co od zawsze podkreśla wielowyznaniowy charakter Podlasia.

Jednocześnie przypominamy, że Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP podjęło decyzję o ograniczeniu modlitw piątkowych oraz modlitw zbiorowych od 17 października 2020 r. we wszystkich meczetach, centrach i domach modlitwy zarządzanych przez Muzułmański Związek Religijny w RP w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz urzędowymi ograniczeniami.

Zachęcamy Państwa do śledzenia wydarzeń online: https://niepodlegla.gov.pl/aktualnosci/swietujmy-razem-102-rocznice-odzyskania-niepodleglosci/.

Świętując odzyskanie niepodległości polecamy również  album „Tatarzy w służbie Polsce 1918-2018” wydany w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości: http://bibliotekatatarska.pl/tatarzy-w-sluzbie-polsce-1918-2018/

(Red.)