40. rocznica istnienia Islamskiej Federacji w Berlinie Piątek, 31 stycznia 2020 roku

31 stycznia 2020 r. w Berlinie odbyło się spotkanie z okazji czterdziestolecia działalności Islamskiej Federacji w Berlinie (Islamische Föderation in Berlin). Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza, przewodniczącego Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, reprezentował imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Białymstoku, Mirzogolib Radzhabaliev.

Podczas spotkania dyrektor generalny Islamskiej Federacji w Berlinie, Murat Gül, powitał zebranych gości oraz opowiedział o czterdziestu latach pracy organizacji. Imam Radzhabaliev przekazał władzom Federacji najlepsze życzenia i gratulacje ze strony Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza i polskiej społeczności tatarsko-muzułmańskiej, a także podziękowanie za kilkuletnią, stale rozwijającą się współpracę między instytucjami.

Muzułmański Związek Religijny w RP wraz z Islamską Federacją z Niemiec zrealizował już kilka projektów w latach 2017-2019, m.in. kolacje ramadanowe w czasie postu, rozdanie paczek z żywnością osobom potrzebującym oraz rozdanie mięsa ofiarnego – kurbaniny – podczas Kurban Bajramu.

(Red.)

Fot. Menderes Singin/IF-Berlin