Bal Tatarski 2018 Piątek, 15 czerwca 2018 roku

15 czerwca br. goście z całego kraju już dziesiąty raz wspólnie świętowali zakończenie postu podczas Balu Tatarskiego, zorganizowanego przez Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP. Imprezę rozpoczęło okolicznościowe wystąpienie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza, następnie  organizatorki uroczystości Rozalia Bogdanowicz i Barbara Pawlic-Miśkiewicz złożyły wszystkim życzenia z okazji Ramadan Bajramu.

W modernistycznej przestrzeni białostockich „Spodków” goście z Białegostoku, Sokółki, Suchowoli, Suwałk, Dąbrowy Białostockiej, Gdańska, Wałcza, Sierpca, Katowic oraz Poznania bawili się do białego rana. Oprawę muzyczną zapewnił DJ Krzysztof Głowacki, natomiast w chwilach wolnych od tańca Maciej Mucha prezentował klasykę muzyki rozrywkowej, grając na pianinie.

Restauracja „Receptura” zadbała o ciepłe dania i przekąski, uczestnicy balu mogli również skosztować tatarskich przysmaków przygotowanych przez Macieja Szczęsnowicza. Goście byli zachwyceni tortem z cukierni „Kryszeń”, który organizatorzy przyozdobili odwołaniem do obchodzonego w tym roku pięknego jubileuszu – setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Tradycyjnie na parkiecie bawiły się wszystkie pokolenia; w fantastycznej atmosferze upłynął cały wieczór.

Barbara Pawlic-Miśkiewicz

(Fot. Krzysztof Mucharski)