Budowa ogrodzenia przy zabytkowym cmentarzu tatarskim w Zastawku Wtorek, 20 listopada 2018 roku

20 listopada 2018 r. Szymon Grzegorczyk, specjalista ds. remontowo-budowlanych przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP spotkał się w Zastawku z przedstawicielami firmy Bial Bud: Franciszkiem Kononiukiem i Czesławem Niczyporukiem oraz z przedstawicielem Lubelskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z delegaturą w Białej Podlaskiej, Dorotą Dzięgą. Celem spotkania był ostateczny odbiór prac budowlanych przy budowie ogrodzenia Zabytkowego Cmentarza Tatarskiego w Zastawku.

Nowe ogrodzenie zostało sprawdzone pod kątem zgodności z projektem budowlanym oraz pozwoleniem na budowę, następnie został spisany protokół odbioru robót budowlanych, pod którym podpisali się wszyscy obecni na spotkaniu. Zakończenie prac budowlanych zostało zgłoszone również do Powiatowego Nadzoru Budowlanego w Białej Podlaskiej. Tym samym zakończył się kolejny projekt realizowany przez Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza i Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP we współpracy z rządową instytucją TIKA (Turkish Cooperation and Coordination Agency, Turecka Agencja Współpracy i Koordynacji).

Warto dodać, iż przed ogrodzeniem stanęła ponownie tablica informacyjna z opisem historii mizaru oraz mapą szlaku rowerowego Green Velo z zaznaczonymi atrakcjami na całej jego długości. Tablica informacyjna i jej montaż zostały wykonane przez Gminę Terespol.

(Red.)

(Fot. Szymon Grzegorczyk)