Budowa, przebudowa i rozbudowa Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku Środa, 30 września 2020 roku

30 września 2020 r. odbyło się spotkanie na budowie polegającej na przebudowie, rozbudowie i nadbudowie Domu Kultury Muzułmańskiej przy ul. Piastowskiej 13 F w Białymstoku. W trakcie wizyty zostały sprawdzone już wykonane prace jak i omówione pozostałe do wykonania.

W spotkaniu wzięli udział: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący NKM MZR w RP; architekt Beata Grzegorczyk-Andrejczuk, autorka projektu; Adam Kulesza, właściciel firmy budowlanej oraz Szymon Grzegorczyk, specjalista ds. budowlano-remontowych przy NKM MZR w RP.

Do dnia 30 września br. wykonano następujące prace: poprowadzenie instalacji elektrycznej i nawadniającej na działce, częściowe utwardzenie terenu wokół budynku i pod obejściem, magazyn, montaż modułów ogrodzenia od strony utwardzonego parkingu i od strony drogi żwirowej, montaż szczytowej części minaretu, przemalowanie pomieszczeń na poddaszu, wyłożenie płytkami sal modlitewnych, wykonanie docieplenia zabudowanego przedsionka i wyłożenie go płytami gipso-kartonowymi, usunięcie płytek ściennych w korytarzu na parterze, wykonanie betonowej posadzki w korytarzu na parterze: wyłożenie podmurówki wokół budynku kamieniem w kolorze grafitowym, wytyczenie i montaż stóp fundamentowych pod wiatę przy magazynie.

Do zakończenia inwestycji zostaną wykonane: konstrukcja wiaty, wykonanie i montaż barierek ozdobnych przy oknach balkonowych i na balkonie minaretu oraz balustrad pod minaretem i przy wyjściu z oranżerii do ogrodu, dokończenie utwardzenia terenu, montaż napisu ozdobnego na bramie z łukiem, montaż taśmy LED w łuku bramy oraz w listwie drewnianej wokół zadaszonego obejścia budynku, montaż drewnianych elementów ozdobnych na konstrukcji obejścia wokół budynku, magazynie, wiacie oraz elementów ozdobnych naklejanych na szybach oranżerii, montaż systemu monitoringu, alarmowego i wideo-domofonu, montaż dwóch masztów flagowych, rozłożenie trawników rolowanych i nasadzenie zieleni.

Prace budowlane, pomimo przesunięcia zakończenia na koniec października 2020, przebiegają zgodnie z projektem i zostaną ukończone w planowanym terminie.

(Red.)