Czterdzieści numerów „Przeglądu Tatarskiego” już za nami! Poniedziałek, 19 listopada 2018 roku

Ukazał się właśnie czterdziesty, ostatni w tym roku numer „Przeglądu Tatarskiego”. Tym samym kończy się już dziesiąty rok wydawania naszego pisma. Kto by niegdyś pomyślał, że doczekamy się takiego jubileuszu. Jest to m.in. zasługą tych z Państwa, którzy przysyłali informacje i relacje z rozmaitych imprez oraz spotkań, wspomnienia i inne teksty. To również zasługa wielu naukowców z kraju i zagranicy, bezinteresownie powierzających redakcji swoje artykuły. Wszystkim za wszystko serdecznie dziękujemy.

W najnowszym „Przeglądzie Tatarskim” polecamy wiadomości o tym, co w ostatnim okresie wydarzyło się w naszej społeczności. Polecamy Państwa uwadze tekst Ewy Bieszczad-Rajżewskiej pt. „I co z nami będzie?”, dotyczący żwirowni w pobliżu Bohonik. Warte przeczytania są również artykuły: „Ulice Tatarskie w polskich miejscowościach” autorstwa Julii Krajcarz, „Jurkowce: tatarska Atlantyda Wołynia” Mychajły Jakubowycza, a także „Kultowe zabytki Eski Jurtu i Aziza” Elwisa Osmanowa.

Zapraszamy Państwa do współpracy przy następnych wydaniach naszego kwartalnika. Informacje z lokalnej działalności oraz inne teksty można przysyłać już dzisiaj, na adres ahma@wp.pl.

Czterdziesty numer „Przeglądu Tatarskiego” jest już dostępny w sekretariacie NKM MZR przy ul. Piastowskiej 13 F w Białymstoku. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: adres mejlowy mzr@mzr.pl lub telefonicznie +48 605 612 137.

Zapraszamy również na stronę Biblioteki Tatarskiej, gdzie tom dostępny w wersji PDF i on-line:
http://bibliotekatatarska.pl/przeglad-tatarski/

Życzymy miłej lektury!

Redakcja