Festiwal Kultur w Białymstoku Wtorek, 24 kwietnia 2018 roku

24 kwietnia 2018 r. w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się „Festiwal Kultur”. Prezentację podlaskiej różnorodności kulturowej po raz jedenasty zorganizowała Szkoła Podstawowa nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku.

W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział czternaście zespołów z Białegostoku i województwa podlaskiego, a także goście z Białorusi. Goście spotkali się w Sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego, by dzielić się swoją kulturą i tradycją.  Podczas festiwalu zaprezentował się Tatarski Zespół Dziecięco-Młodzieżowy „Buńczuk” kierowany przez Annę Mucharską. Zespół działa od 1999 roku przy Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej MZR w Białymstoku.

W wydarzeniu wzięli udział członkowie Muzułmańskiego Związku Religijnego m.in. Rozalia Bogdanowicz – sekretarz Najwyższego Kolegium MZR w RP, Krzysztof Mucharski – członek Najwyższego Kolegium MZR w RP, Lilla Świerblewska przewodnicząca Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Białymstoku oraz Maciej Szczęsnowicz – przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach.

(Red.)
(Fot. Krzysztof Mucharski)