Głosujemy na meczet w Kruszynianach! 27 marca 2014 roku

Któż z nas nie zna meczetu w Kruszynianach? Sądzę, że nie ma nikogo takiego. Kruszyniański meczet i mizar to przecież miejsca, gdzie się po prostu bywa chociażby raz w roku. Bronisław Talkowski, przewodniczący tamtejszej muzułmańskiej gminy wyznaniowej, dokłada starań, aby historyczna tatarska świątynia, Pomnik Historii, wraz ze swoim otoczeniem prezentowała się jak najlepiej. Wspiera go w tym cały zarząd gminy oraz wszyscy jej członkowie.

W tym roku meczet zgłoszony został do konkursu o tytuł Podlaskiej Marki Roku 2013, jako produkt turystyczny pn. „Meczet w Kruszynianach”, będący częścią projektu „Kruszyniany – mała ojczyzna Tatarów Polskich”. 5 marca br. Grupa Ekspercka Kapituły Konkursu, obradująca pod przewodnictwem Marszałka Województwa Podlaskiego Jarosława Dworzańskiego, ustaliła finałową listę 28 obiektów, wybranych spośród rozpatrywanych 89. W gronie finalistów jest i nasz meczet!

Do 27 marca 2014 roku można oddawać głosy w tym prestiżowym plebiscycie, organizowanym od dziesięciu lat przez wojewodę podlaskiego. Laureatów, niezależnie od siebie, wybiorą członkowie Kapituły Konkursu (pięciu) oraz internauci (jednego).

Więcej informacji znaleźć można na stronie:
www.podlaskamarka.pl

Oto link do strony z nominacjami, na które można oddać głos:
www.podlaskamarka.pl/glosowanie/

Numer 15 to Produkt Turystyczny „Meczet w Kruszynianach”: zachęcamy gorąco do głosowania!