Inwestycje

Projekty zrealizowane w 2016 roku

 1. Utwardzenie placu przed szkołą podstawową nr 28 w Białymstoku przy ul. Warmińskiej 55 oraz remont biblioteki i czytelni. Prace polegały na wymianie starej nawierzchni placu przed szkołą na nową brukową w kolorze grafitowym i zółtym. Remont czytelni i biblioteki polegał na przemalowaniu ścian, wyłożeniu podłogi glazurą i wyposażeniu w niezbędny do funkcjonowania sprzęt tj. komputery wraz z akcesoriami, szafki i regały na książki, stoły z krzesłami oraz książki.
 2. Rozpoczęcie II etapu remontu Tatarskiego Centrum Kultury Islamu w Suchowoli. Polegał on na rozbudowie, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku oraz zagospodarowaniu terenu wokół budynku.
 3. Projekt renowacji minaretu przy meczecie w Gdańsku.

Projekty zrealizowane w 2017 roku

 1. Wykonanie projektu parkingu przed zabytkowym cmentarzem Tatarskim w Bohonikach.
 2. Zakończenie II etapu remontu Tatarskiego Centrum Kultury Islamu w Suchowoli 25.04.2017. Do obiektu została dobudowana wieża, zwieńczona kopułą, dodatkowa kondygnacja (poddasze) w której mieści się mieszkanie Imama wraz z pomieszczeniem gościnnym wyposażonym w osobną łazienkę, zrealizowany został również taras z zadaszeniem od strony ogrodu i aleji dojazdowej (wzdłuż ogrodzenia). Całość została zwieńczona ogrodem z alejkami wyposażonym w 4 ławki i 2 fontanny.
 3. Zakup nieruchomości przy ul. Piastowskiej 13 F w Białymstoku od Urzędu Miasta. W skład zakupu wchodzą: grunt wraz budynkiem. Podpisanie aktu notarialnego odbyło się 31.05.2017 r.
 4. Wykonanie projektu ogrodzenia wraz z mała architekturą przy zabytkowym cmentarzu Tatarskim w Zastawku k. Terespola (woj. Lubelskie).
 5. Projekt zakupu nieruchomości w Białymstoku na cele utworzenia Centrum Kultury Islamu.

Projekty zrealizowane w 2018 roku

 1. Wykonanie ogrodzenia wraz z małą architekturą przy zabytkowym cmentarzu w Zastawku k. Terespola (woj. lubelskie) zgodnie z projektem sporządzonym w 2017 roku.
 2. Przeprowadzenie kompleksowego remont meczetu i meczetu w Gdańsku zgodnie z projektem wykonanym w 2016 roku.

Planowane projekty na lata 2019-2020

 1. Remont Domu Modlitwy przy ul. Piastowskiej 13 F, polegający na dociepleniu elewacji, wymianie nawierzchni tarasu, zagospodarowanie terenu wokół budynku, wykonanie ogrodzenia.
 2. Wykonanie projektów na rozbudowę, przebudowę i nadbudowę Centrum Kultury Islamu przy ul. Wiertniczej 103 w Warszawie.
 3. Budowa budynku Muzyki i Folkloru Tatarskiego w Suchowoli przy Tatarskim Centrum Kultury Islamu w Suchowoli.
 4. Wykonanie projektów na Dom Pielgrzyma i Dom Pogrzebowy w Bohonikach.
 5. Wykonanie projektów i realizacja remontu cmentarza Kaukaskiego przy ul. Młynarskiej 60 w Warszawie.