Kaligrafia a wielokulturowość 21 i 28 lipca oraz 11 i 18 sierpnia 2018 roku

Związek Tatarów Rzeczypospolitej Polskiej Oddział Bohoniki uzyskał grant na projekt ”Kaligrafia a wielokulturowość”  z programu Działaj Lokalnie XI 2018,  współfinansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności realizowany przez Fundację SFL i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Projekt jest naturalną kontynuacją poprzednich działań na rzecz wielokulturowości sokólszczyzny. Jak tytuł wskazuje motywem przewodnim tegorocznego przedsięwzięcia będzie nauka podstaw kaligrafii, która uprawiana była zarówno w kulturze tatarskiej, jak i katolickiej, prawosławnej i żydowskiej. Skierowany jest on do wszystkich chętnych mieszkańców Sokółki i nie tylko, którzy chcą poznać metody zdobienia liter.

Na cykl warsztatów składają się cztery spotkania po 2,5 godz.: 21 i 28 lipca oraz 11 i 18 sierpnia. Natomiast 25 sierpnia odbędzie się spotkanie podsumowujące. Spotkania przeprowadzi pan Jakub Andracki, który tajniki sztuki kaligrafii poznał w Warszawie.

 Projekt zakończy się wydaniem albumu, który będzie zawierał prace uczestników.

Działanie dofinansowane jest również z licytacji na spotkaniuGIVING CIRCLE, gdzie projekt ”Kaligrafia a wielokulturowość” uzyskał największą kwotę, w wysokości 862 zł.

Serdecznie zapraszamy na cztery warsztaty o godz. 10:00 do siedziby Sokólskiego Centrum Organizacji Pozarządowych w Sokółce – Plac Kościuszki 26.

Współorganizatorami projektu są: Biblioteka Publiczna w Sokółce,Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sokółce, Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Sokółce.