Kolacja Bajramowa Środa, 5 czerwca 2019 roku

5 czerwca 2019 r., w drugi dzień Ramadan Bajramu, Mufti Rzeczypospolitej Polskiej wraz z małżonką Barbarą Pawlic-Miśkiewicz zaprosił członków podlaskiej społeczności muzułmańskiej na kolację bajramową.

Nowa formuła wspólnego świętowania spodobała się wspólnocie, w ogrodzie przy Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku świętowało ponad sto dwadzieścia osób – Tatarzy polscy z Białegostoku i Sokółki, krymscy Tatarzy oraz liczna grupa studentów muzułmańskich z Azji i Bliskiego Wschodu. Przy stołach zasiedli m.in. Rozalia Bogdanowicz, sekretarz NKM MZR; Krzysztof Mucharski, członek NKM MZR; Lilla Świerblewska, przewodnicząca MGW MZR w Białymstoku; Maciej Szczęsnowicz, przewodniczący MGW MZR w Bohonikach; Halina Szahidewicz, przewodnicząca-senior MGW MZR w Białymstoku, Ramil Khyrov, imam pełniący posługę w Suchowoli; Mirzogolib Radzhabaliev, imam MGW MZR w Białystoku.

Świetna pogoda, potrawy z grilla, słodkości i owoce, a przede wszystkim radosna atmosfera i dobre humory gości sprawiły, że kolacja udała się znakomicie.

(Red.)

(Fot. Krzysztof Mucharski)