Lektury on-line! Biblioteka Tatarska i Biblioteka Muzułmańska Wtorek, 17 marca 2020 roku

Szanowni Państwo! Drodzy Bracia i Siostry!

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego, zamknięciem szkół, uczelni, instytucji kultury oraz obiektów sportowych, pragniemy wspierać Was w tym okresie.

Mimo niepokoju, konieczności zmiany codziennych nawyków, serdecznie zachęcamy do lektury naszych publikacji, dostępnych bezpłatnie na dwóch stronach internetowych:

www.bibliotekatatarska.pl i www.bibliotekamuzulmanska.pl.

Biblioteka Tatarska to zbiór książek i czasopism poświęconych historii, tradycjom, kulturze, a także współczesnemu życiu społeczności tatarsko-muzułmańskiej w Polsce.

Biblioteka Muzułmańska to książki i broszury prezentujące religię muzułmanów – islam, jej dogmaty, Świętą Księgę – Koran – oraz zasady praktyki.

Obie strony internetowe prowadzone są przez Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP.

Polecamy szczególnie zeszłoroczne nowości: drugie wydanie serii albumów poświęconych rytuałom przejścia polskich Tatarów, album o pielgrzymce do Mekki Tatarscy pielgrzymi w Mekce, absolutną nowość mapę turystyczną Tatarski szlak – Polska, Litwa, Białoruś, zbiór opowiadań Jana Sobolewskiego Z opowieści mojej matki oraz książkę Daniela St. Czachorowskiego Tatarskie imiona. Źródła i znaczenie imion polskich Tatarów.

Warto zagłębić się w historyczne już wycinki prasowe z lat 1918–1939, opracowane w zbiorze: http://bibliotekatatarska.pl/digitalizacja/.

Z uwagi na ograniczenia w funkcjonowaniu meczetów i domów modlitwy, polecamy modlitwę indywidualną i lekturę Świętej Księgi islamu – Koranu – w przekładzie Musy Czachorowskiego http://bibliotekamuzulmanska.pl/koran-2018/.

Niechaj Bóg Wszechmogący wspiera nasze modlitwy i starania!
Z najlepszymi życzeniami zdrowia i siły

Tomasz Miśkiewicz
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej

 oraz Zespół redakcyjny NKM MZR w RP