Meczet w Gdańsku najpiękniejszy! 8 kwietnia 2013 roku

8 kwietnia br. zakończył się plebiscyt na najpiękniejszą świątynię Gdańska, zorganizowany przez portal gdansk.naszemiasto.pl. Internauci mogli oddawać głosy na 61 świątyń katolickich, protestanckich, prawosławnych i ewangelickich oraz na muzułmański meczet przy ulicy Abrahama!

Okazało się, że w trzytygodniowych zmaganiach najwięcej głosów oddano właśnie na nasz meczet. Było ich prawie dziewięć tysięcy! Drugie miejsce w klasyfikacji zajęła parafia pw. Św. Franciszka z Asyżu, którą wsparło blisko tysiąc osób mniej. Tym samym meczet gdańskiej gminy wyznaniowej MZR został wybrany najpiękniejszą świątynią Gdańska!

To ogromnie miła wiadomość dla gdańskich muzułmanów, ale także dla Muzułmańskiego Związku Religijnego oraz całej polskiej społeczności muzułmańskiej. Głosowali bowiem na meczet nie tylko wyznawcy islamu z Gdańska, ale też muzułmanie z całego kraju. Wielkie dzięki wszystkim za wsparcie, za wspólne staranie o zaszczytny tytuł dla meczetu, który od prawie dwudziestu pięciu lat w tak znaczący sposób wpisuje się w krajobraz miasta! Serdeczne gratulacje gdańskiej gminie i życzenia dalszych udanych działań przesyła mufti Tomasz Miśkiewicz oraz my wszyscy, muzułmanie z rozlicznych, często bardzo odległych od Gdańska miejscowości. To przecież meczet nas wszystkich!

Musa Czachorowski