Mizary. Tatarskie cmentarze w Polsce – dostępna wersja papierowa Wtorek, 2 marca 2021 roku

Z przyjemnością informujemy, że broszura pt. Mizary. Tatarskie cmentarze w Polsce, opracowana przez Dagmarę Sulkiewicz i Barbarę Pawlic-Miśkiewicz, według koncepcji Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicza, przewodniczącego NKM MZR w RP, jest już dostępna we wersji papierowej.

W publikacji znajdują się opisy oraz zdjęcia trzech zabytkowych, nadal czynnych mizarów: w Bohonikach, Kruszy­ninach oraz w Warszawie, a także trzech, również zabytkowych, ale wyłączonych już z użytkowania: w Studziance, Zastawku i w Bohonikach. Mizary te są świadectwem życia religijnego wspólnoty tatar­sko-muzułmańskiej i stanowią jedyne w swoim rodzaju zabytki polskiej architektury cmen­tarnej. Teksty zostały opracowane w trzech językach: polskim, angielskim i arabskim.

Pliki PDF dostępne są na stronie Biblioteki Tatarskiej: http://bibliotekatatarska.pl/mizary-tatarskie-cmentarze-w-polsce/.

Książka jest dostępna w siedzibie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP w Białymstoku (ul. Piastowska 13 F). Zamówienia: biuro@mzr.pl.

Więcej: http://mzr.pl/wydawnictwo/

 

(Red.)