Modlitwa w intencji Ojczyzny Piątek, 9 listopada 2018 roku

9 listopada 2018 r. w Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku społeczność tatarsko-muzułmańska modliła się w intencji Ojczyzny w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlitwa stanowiła część oficjalnych wojewódzkich obchodów święta, podobnie jak modlitwy trzech innych wyznań, które odbyły się w niedzielę, 11 listopada.

Rozalia Bogdanowicz, sekretarz Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, podkreśliła w swoim wystąpieniu, że Związek aktywnie włączył się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przypomniała, że wśród osób uhonorowanych Orderem Orła Białego za zasługi dla kraju w setną rocznicę odzyskania niepodległości znalazł się też przedstawiciel społeczności polskich Tatarów – Leon Kryczyński – tatarski historyk, prawnik i działacz społeczny.

„Jesteśmy dumni ze wszystkich Tatarów polskich, którzy walczyli o niepodległość, a także ze wszystkich Tatarów, którzy swoją nienaganną postawą, sumienną pracą i zaangażowaniem w życie społeczne kraju uczestniczą w tym wszystkim aktywnie. Kochamy naszą ojczyznę i staramy się jej służyć jak najlepiej” – mówiła Rozalia Bogdanowicz.

Modlitwę w intencji Ojczyzny prowadzili imamowie: Mirzogolib Radzhabaliev i Ramil Khyrov.

(Red.)

(Fot. PAP/Marcin Onufryjuk)