Nasze wspólne cierpienie 6 marca 2012 roku

Kolejowa katastrofa, która wydarzyła się 3 marca br. wstrząsnęła nie tylko polskim społeczeństwem. Tragiczne zderzenie dwóch pociągów pociągnęło za sobą bolesne ofiary: 16 osób zginęło, kilkadziesiąt odniosło rany. Osieroconych zostało ileś rodzin, życie ich oraz innych ludzi w jednej chwili przerażająco się odmieniło. To nasz wspólny, polski i ludzki dramat.

W imieniu polskiej społeczności muzułmańskiej przesyłamy wszystkim poszkodowanym w katastrofie życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia. Wraz z wyrazami współczucia dla tych, którzy zginęli, łączymy się w bólu i żałobie z ich rodzinami. Niech Najwyższy zmiłuje się nad nami wszystkimi.

Katastrofa pod Szczekocinami ukazała sprawną mobilizację służb ratowniczych i medycznych, a także ogólnoludzką życzliwość. Obyśmy mogli zawsze, nie jedynie w przypadkach tragicznych, doświadczać takich postaw. To jednak również znak, że ludzkie bezpieczeństwo wymaga bezustannej troski.

Ofiara życia naszych rodaków nie powinna pozostać daremna. Bóg bowiem „stworzył śmierć i życie, aby was doświadczać, aby wiedzieć, który z was jest lepszy w działaniu […]” (Koran 67:2)

Smucimy się i cierpimy razem z Wami.

W imieniu Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP
Z szacunkiem
Tomasz Miśkiewicz
Mufti Rzeczypospolitej Polskiej
Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP