Nowość – podręczniki Moja wspaniała religia Poniedziałek, 22 paździrnika 2018 roku

Z przyjemnością przedstawiamy najnowsze publikacje wydane przez Najwyższe Kolegium Muzułmańskie Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP – komplet czterech podręczników do nauki religii pt. Moja wspaniała religia.

Podręczniki przeznaczone do nauki religii dla dzieci i młodzieży, opracowane przez Wydawnictwo Erkam ze Stambułu, ukazały się w Polsce dzięki inicjatywie Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza. Nad serią pracował zespół tłumaczy i korektorów przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP: Rozalia Bogdanowicz, Musa Czachorowski, Barbara Pawlic-Miśkiewicz, Mirzogolib Radzhabaliev i Dagmara Sulkiewicz. Prace trwały od sierpnia 2017 roku do połowy maja 2018 roku.

W kolejnych częściach czytelnicy poznają następujące zagadnienia: oddanie czci Bogu, obowiązki i odpowiedzialność mukallafa, czystość, taharatgusltajammum, modlitwa oraz jej znaczenie i sposób wykonania; ramadan i post, obowiązkowa jałmużna (zakat), pielgrzymka (hadżdż) oraz kurban (ofiara ze zwierzęcia); religia, wiara, wiara w Allaha i wiara w aniołów; wiara w Święte Księgi, wiara w proroków, wiara w ahirę (życie wieczne), kadar (przeznaczenie).

Podręczniki dostępne są na stronie Biblioteki Muzułmańskiej:
http://bibliotekamuzulmanska.pl/moja-wspaniala-religia-1/,
http://bibliotekamuzulmanska.pl/moja-wspaniala-religia-2/,
http://bibliotekamuzulmanska.pl/moja-wspaniala-religia-3/,
http://bibliotekamuzulmanska.pl/moja-wspaniala-religia-4/.

Osoby zainteresowane zakupem książki prosimy o kontakt z Sekretariatem NKM MZR: mzr@mzr.pl, +48 605 612 137, http://mzr.pl/lista-publikacji-religijnych/.

(Red.)