Nowy numer „Przeglądu Tatarskiego” Poniedziałek, 14 listopada 2016 roku

Ukazał się właśnie ostatni już w tym roku numer naszego kwartalnika społecznego-kulturalnego poświęconego Tatarom w Polsce i na świecie. Tym samym kończymy ósmy rok wydawania pisma, które, mamy taką nadzieję, dobrze służy nie tylko tatarskiej społeczności. Z czasem zyskało sobie nie tylko grono wiernych czytelników, ale także współpracowników, dzięki którym możliwe jest prezentowanie na łamach wielu interesujących artykułów.

W bieżącym wydaniu znajdziemy relacje z tatarskich i muzułmańskich imprez, autorstwa m.in. Dżemili Smajkiewicz-Murman, Rozalii Bogdanowicz, Lili Asanowicz, Emilii Ziółkowskiej, Anny Mucharskiej, Krzysztofa Mucharskiego i Jakuba Andrackiego. Szczególną uwagę zwracamy na teksty Aleksandra Miśkiewicza związane z postacią Aleksandra Sulkiewicza, polskotatarskiego bohatera, bojownika o niepodległość Rzeczypospolitej, który poległ 18 września 1916 roku. Oprócz tego polecamy m.in. artykuł Macieja Żakiewicza o wielkim księciu Witoldzie i królu Władysławie Jagielle w tradycji litewsko-polskiej autorstwa oraz dokumenty z przesłuchań Olgierda Kryczyńskiego przez NKWD.

Osoby zainteresowane otrzymywaniem „Przeglądu Tatarskiego” mogą zamówić go, pisząc na adres mzr@mzr.pl lub telefonując na numer 605 612 137.

Wersję elektroniczną można przeglądać na stronie bibliotekatatarska.pl/przeglad-tatarski/