Nowy numer „Przeglądu Tatarskiego” 27 lutego 2014 roku

Ukazał się właśnie pierwszy w tym roku numer naszego kwartalnika. Tym samym rozpoczęliśmy szósty rok wydawania „Przeglądu Tatarskiego”!

Najnowsze wydanie otwierają, jak zwykle, wydarzenia i informacje z życia tatarsko-muzułmańskiej społeczności. Przeczytamy więc między innymi o promocyjnym spotkaniu w Sokółce, wizycie w Grodnie oraz o tatarskim gotowaniu w osiedlowym klubie w Białymstoku.

Dalej mamy drugą część interesującego tekstu Aleksandra Miśkiewicza: „95 lat niepodległości Polski. Tatarzy w Rzeczypospolitej Polskiej 1918-1939. Sprawy wyznaniowe”. Lejla Majewska opisała swoje wspomnienia o Ibrahimie Bronisławie Alijewiczu, imamie tatarskiego meczetu w Nowym Jorku, zaś Selim Chazbijewicz przedstawił sylwetkę Musy Dżarullaha Bigijewa, wybitnego tatarskiego myśliciela, pisarza, teologa i działacza politycznego XX stulecia. Przeczytamy jeszcze o Kozakach-muzułmanach na tatarskiej ziemi i o kobiecym głosie z Krymu. Ale ciekawych tekstów jest w czasopiśmie więcej: zapraszamy więc do lektury. Osoby zainteresowane prenumeratą „Przeglądu Tatarskiego” mogą zwracać się w tej sprawie do sekretariatu NK MZR: mzr@mzr.pl