O języku religijnym w Poznaniu Poniedziałek - Środa, 18-20 czerwca 2018 roku

W dniach od 18 do 20 czerwca 2018 r. odbędzie się w Poznaniu IX Międzynarodowa i Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa z cyklu Język religijny dawniej i dziś w kontekście teologicznym i kulturowym.

 Współorganizatorami tego przedsięwzięcia są: Zakład Gramatyki Współczesnego Języka Polskiego i Onomastyki IFP Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Zespół Języka Religijnego Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk, Komisja Języka Religijnego Międzynarodowego Komitetu Slawistów i Wydział Filologiczno-Filozoficzny Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Do uczestnictwa zaproszony został Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej. Reprezentował go będzie nasz przedstawiciel dolnośląski Musa Czachorowski, który weźmie udział w panelu pt. „Rola Kościołów i wyznań w odbudowie państwa polskiego po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku” (Salon Mickiewicza, Collegium Maius, ul. Fredry 10). Współuczestnikami wydarzenia, moderowanego przez  ks. dr. Mirosława Tykfera („Przewodnik Katolicki”), będą: dr Edyta Gawron (Centrum Społeczności Żydowskiej w Krakowie, UJ), ks. Michał Jabłoński (Parafia Ewangelicko-Reformowana w Warszawie), dr Paweł Stachowiak (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), prof. UG dr hab. Halina Wątróbska (Uniwersytet Gdański).

Początek konferencji: 18 czerwca (poniedziałek), Poznań, Collegium Maius, ul. Fredry 10, godzina 9.00.