Posiedzenie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP Sobota, 17 marca 2018 roku

17 marca 2018 r. w swej białostockiej siedzibie obradowało Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP. W spotkaniu udział wzięli: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący NKM MZR w RP, Rozalia Bogdanowicz – sekretarz NKM MZR w RP oraz Krzysztof Mucharski – członek NKM MZR w RP.

Po otwarciu posiedzenia mufti poinformował o odbytej wizycie w Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz podpisanym porozumieniu o współpracy między Generalnym Urzędem do spraw Islamskich i Finansowań oraz Muzułmańskim Związkiem Religijnym w RP. Przekazał również informację, iż podpisał memorandum z Kaukaskim Centrum Religii i Kultury w sprawie czasowej opieki i sprzątania Cmentarza Kaukaskiego przy ul. Młynarskiej 60 w Warszawie. Mufti przedstawił następnie projekt umowy o współpracy pomiędzy Duchownym Zarządem Muzułmanów Kazachstanu i Muzułmańskim Związkiem Religijnym w RP, który po wprowadzeniu małych poprawek został zatwierdzony.

W czasie posiedzenia mufti poinformował też o odbytej wizycie organizacji TIKA i rozmowach dotyczących projektów inwestycyjnych na rzecz Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP oraz o planowanej dwudniowej wizycie przedstawicieli instytucji charytatywnej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich w celu nawiązania współpracy.

(Red.)