Posiedzenie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP Sobota, 10 października 2020 roku

10 października 2020 r. w Warszawie odbyło się posiedzenie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP. W spotkaniu uczestniczyli: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący NKM MZR w RP, Rozalia Bogdanowicz – sekretarz NKM MZR w RP oraz pozostali członkowie: Izabela Melika Czechowska, Maciej Jakubowski i Krzysztof Mucharski.

Członkowie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP na czele z muftim Tomaszem Miśkiewiczem omówili wszelkie działania i projekty zrealizowane dotychczas w 2020 roku m.in. działania na rzecz społeczności tatarsko-muzułmańskiej w Polsce, projekty edukacyjne oraz wydawnicze.  Mufti szczegółowo przedstawił zebranym projekt przebudowy, nadbudowy i rozbudowy Domu Kultury Muzułmańskiej w Białymstoku oraz poinformował o planowanym terminie zakończenia prac wyznaczonym na październik br.

Mufti i członkowie NKM z uwagą przyjrzeli się doniesieniom urzędowym i medialnym na temat wzrastającej liczby osób zakażonych wirusem SARS-CoV-2 i podjęli decyzję o tymczasowym ograniczeniu działalności meczetów oraz domów modlitw oraz o odwołaniu modlitw piątkowych i modlitw zbiorowych we wszystkich meczetach, centrach i domach modlitwy zarządzanych przez Muzułmański Związek Religijny w RP.

(Red.)

Fot. Archiwum NKM MZR w RP