Posiedzenie plenarne Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP Niedziela, 22 kwietnia 2018 roku

22 kwietnia 2018 r. w swej białostockiej siedzibie obradowało Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP. W spotkaniu udział wzięli: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący NKM MZR w RP, Rozalia Bogdanowicz – sekretarz NKM MZR w RP, członkowie NKM MZR w RP: Melika Czechowska i Krzysztof Mucharski, Omar Asanowicz – przewodniczący Głównej Komisji Rewizyjnej, przewodniczący gmin oraz członkowie zarządów Muzułmańskich Gmin Wyznaniowych.

W trakcie posiedzenia omówiono wiele kwestii związanych z bieżącą działalnością Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP. Mufti przedstawił graficzny schemat organizacyjny MZR w RP, który w niedługim czasie zostanie zaprezentowany na stronie internetowej Związku. Omówiono projekty remontowo-budowlane realizowane w roku 2018, m.in. remont ogrodzenia cmentarza tatarskiego w Zastawku. Maciej Szczęsnowicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej w Bohonikach,  poinformował zebranych o funduszach przyznanych przez Lokalną Grupę Działania Szlak Tatarski na remont dachu i męskiej sali modlitw w bohonickim meczecie, a także wykonanie toalety przy mizarze oraz podjazdu dla osób niepełnosprawnych.

Zebrani zajęli się również projektem regulaminu zarządów Muzułmańskich Gmin Wyznaniowych Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP.

Mufti przekazał informacje na temat planów wydawniczych NKM MZR w RP oraz udziału  Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP w Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie.

(Red.)
(fot. Krzysztof Mucharski)