Remont meczetu w Gdańsku Środa, 3 października 2018 roku

2 i 3 października 2018 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, spotkał się w Gdańsku z przedstawicielami firm wykonujących prace remontowe.

W trakcie spotkania omówione zostały kwestie m.in. izolacji posadzki w piwnicy, izolacji dachu meczetu, wentylacji łazienek i doprowadzenia do nich powietrza z zewnątrz. Ustalono również nowy termin odbioru II etapu prac tj. 12 października br. Ponadto wybrane zostały wzory płytek ściennych i podłogowych, służące do wykończenie łazienki oraz piwnicy.

4 października zostanie dostarczona iglica wykonana na specjalne zamówienie w Turcji, a następnie zostanie umieszczona na szczycie minaretu. Do wykonania pozostały prace wykończeniowe wnętrza meczetu, wymiana pokrycia dachu minaretu wraz z jego zamontowaniem na minarecie oraz zagospodarowanie terenu.

W spotkaniu uczestniczyli: Olgierd Chazbijewicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Gdańsku; imam Ismail Caylak; oraz inż. arch. Szymon Grzegorczyk, specjalista ds. projektów budowalnych przy NKM MZR w RP. Ponadto obecny był Jerzy Bednarczyk, inspektor nadzoru autorskiego.

Szymon Grzegorczyk

(Fot. Szymon Grzegorczyk)