Rozpoczęcie nauki religii muzułmańskiej w Białymstoku Niedziela, 6 września 2020 roku

6 września 2020 roku, w słoneczne, niedzielne przedpołudnie, Muzułmańska Gmina Wyznaniowa MZR w Białymstoku rozpoczęła kolejny rok szkolny nauczania religii muzułmańskiej w Szkole Podstawowej nr 28 w Białymstoku. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2020/21 oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców, obecni byli również: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący oraz Krzysztof Mucharski, członek NKM MZR w RP.

Uroczystość rozpoczęła Dagmara Sulkiewicz, która w imieniu przewodniczącej zarządu gminy wyznaniowej w Białymstoku, Lilli Świerblewskiej, powitała wszystkich bardzo serdecznie, życząc wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Następnie przedstawiła uczniom nauczycieli oraz podział uczestników zajęć na grupy.

W roku szkolnym 2020/21 zespół nauczycieli tworzą: Dagmara Sulkiewicz, Zainab Kartouma, imam Ramil Khayrov i imam Mirzogolib Radzhabaliev. Zebrani zapoznali się z zasadami BHP, a także z wymogami wprowadzonymi w związku z pandemią koronawirusa – obowiązkiem zakrywania ust i nosa maseczkami ochronnymi i dezynfekcji rąk.

Nauka będzie odbywać się stacjonarnie, aczkolwiek korzystając z doświadczeń poprzedniego roku szkolnego, nauczyciele i uczniowie są również przygotowani na pracę zdalną i mieszaną.

Najmłodsi uczniowie otrzymali najnowsze wydawnictwo NKM MZR w RP – książeczki przeznaczone do nauki pisania i czytania liter arabskich oraz modlitw dua. Po części oficjalnej uczniowie rozeszli się do klas, gdzie spotkali się z nauczycielami na pierwszych lekcjach religii muzułmańskiej. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież będą z chęcią uczęszczać na lekcje religii, zdobywając z radością wiedzę o islamie.

(Red.)

Fot. Krzysztof Mucharski