Spotkanie w Kaukaskim Centrum Religii i Kultury Wtorek, 21 listopada 2017 roku

21 listopada 2017 roku Tomasz Miśkiewicz – Mufti Rzeczypospolitej Polskiej, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, odwiedził Kaukaskie Centrum Religii i Kultury w Warszawie, stanowiące oddział Fundacji Dialogu i Tolerancji (ul. Bodycha 41, Opacz-Kolonia).
Mufti spotkał się z Mikailem Uzdenovem, reprezentantem społeczności czeczeńskiej w Polsce i prezesem Fundacji Dialogu i Tolerancji. Celem spotkania było omówienie dalszej współpracy Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP ze społecznością czeczeńską w zakresie działań kulturalno-społecznych, ze szczególnym uwzględnieniem edukacji religijnej dla dzieci i młodzieży z Czeczenii i Inguszetii.

Muftiemu w spotkaniu towarzyszyli również imam Ismail Caylak, pracujący na rzecz Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Gdańsku, oraz imam Mirzogolib Radzhabaliev, pracujący na rzecz Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Białymstoku, a także nowy imam Vahid Ercan, pełniący posługę w domu modlitwy przy Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim na warszawskich Powązkach.

(Red.)

(Na zdjęciu od lewej: Mikail Uzdenov, Ismail Caylak, Vahid Ercan, Mufti Tomasz Miśkiewicz, Mirzogolib Radzhabaliev)