Spotkanie w Ministerstwie do spraw Religii, Diyanet Czwartek, 18 lipca 2019 roku

18 lipca 2019 r., Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, odwiedził Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. W siedzibie ministerstwa w Ankarze, mufti spotkał się z prof. dr. Alim Erbaşem, ministrem, baszkanem Diyanetu, oraz Erdalem Atalayem, dyrektorem generalnym do spraw kontaktów międzynarodowych i Ömerem Farukiem Savuranem, dyrektorem ds. zagranicznych i europejskich.

Baszkan Diyanetu spotkał się z muftim osobiście, aby podziękować za owocną dotychczasową  współpracę oraz pogratulować wydania polskiego przekładu Koranu. Mufti wręczył baszkanowi egzemplarz Koranu z limitowanej edycji – ze zdobną okładką i złoconymi krawędziami stron i podziękował w imieniu własnym oraz polskiej społeczności muzułmańskiej za wsparcie Diyanetu w realizacji tego projektu. Prof. Erbaş docenił staranność i zaangażowanie zespołu redakcyjnego działającego przy Najwyższym Kolegium Muzułmańskim MZR w RP w realizacji zadania, bardzo podobała mu się limitowana edycja Świętej Księgi.

W dalszej części spotkania, mufti Miśkiewicz i dyrektor generalny Erdal Atalay omówili kwestię dalszej współpracy, bieżące projekty religijne, które instytucje będą realizować w kolejnych miesiącach, a także plany wydawnicze na drugie półrocze 2019 r. (obecnie trwają prace redakcyjne nad książką pt. Podstawy wiedzy religijnej, kierowaną do młodzieży i dorosłych).

Baszkan podkreślił także wolę współpracy i wsparcia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP w kolejnych latach.

Muftiemu towarzyszył Ramil Khayrov, imam pełniący posługę w Tatarskim Centrum Kultury Islamu w Suchowoli.

(Red.)