Spotkanie z przedstawicielem Europejskiego Forum Muzułmańskiego Sobota - Poniedziałek, 17-19 listopada 2018 roku

17-19 listopada 2018 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, wspólnie z przedstawicielem Europejskiego Forum Muzułmańskiego, Abdul Vahedem Niyazovem odwiedził Kraków i Warszawę.

W Krakowie mufti i jego gość spotkali się z imamem Samim Ayaydinem, pełniącym posługę z ramienia MZR w RP w Krakowie oraz dr. Markiem Moroniem, przedstawicielem MZR w RP w Małopolsce. Celem spotkania było poznanie nowego miejsca modlitwy.

Następnie w Warszawie odbyło się spotkanie, w którym na zaproszenie muftiego uczestniczyli: mufti Litwy Romas Jakubauskas, przedstawiciel MZR w RP w województwie mazowieckim Adham Abd El Aal, dyrektor Kaukaskiego Centrum Kultury Mikail Uzdenov, doradca muftiego Rovshan Rzayev oraz imam Vahid Ercan, pełniący posługę z ramienia MZR w RP w sali modlitw na  Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim w Warszawie.

Celem wizyty było nawiązanie współpracy pomiędzy Muzułmańskim Związkiem Religijnym w RP a Europejskim Forum Muzułmańskim. W ciągu trzech dni wizyty mufti Miśkiewicz przybliżył przedstawicielowi Forum historię islamu w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem historii polskich Tatarów, a także przedstawił aktualnie realizowane projekty i sytuację społeczności muzułmańskiej w kraju.

 (Red.)