Święto narodowe Królestwa Arabii Saudyjskiej Czwartek, 26 września 2019 roku

26 września 2019 roku Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, uczestniczył, wraz z małżonką Barbarą Pawlic-Miśkiewicz, w uroczystości 89. rocznicy święta narodowego Królestwa Arabii Saudyjskiej. Gospodarzem wydarzenia w warszawskim hotelu Sheraton był Jego Ekscelencja Mohammed Hussain Madani, ambasador Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce.

W części oficjalnej odegrano hymny Arabii Saudyjskiej i Polski. Ambasador Madani w swym przemówieniu opowiedział o strategii 2030 przyjętej przez Arabię Saudyjską, a także ogłosił, iż od 27 września br. Polacy będę mogli aplikować o elektroniczne wizy turystyczne do Arabii.

Następnie głos zabrał Maciej Lang, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa, polityki azjatyckiej, polityki amerykańskiej oraz polityki afrykańskiej i bliskowschodniej MSZ, który odniósł się m.in. do historycznych kontaktów pomiędzy Polską a Arabią Saudyjską.

Muftiemu towarzyszyli: Maciej Jakubowski, członek Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP oraz Adham Abd El Aal, przedstawiciel MZR w RP w województwie mazowieckim. Obecny był również Maciej Szczęsnowicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Bohonikach wraz z delacją z Sokółki.

(Red.)

(Fot. Barbara Pawlic-Miśkiewicz)