Trwa akcja charytatywna „Choinka Darczyńców” Wtorek, 8 grudnia 2020 roku

Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP oraz Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący NKM MZR w RP, dołączyli do grona darczyńców w akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” oddział Białystok – „Choinka Darczyńców”. W ramach akcji każda instytucja, firma lub osoba prywatna może zakupić wirtualną ozdobę, a wpłaty zostaną przekazane na konto Fundacji „Pomóż Im”.

Dzięki akcji zakupione zostaną stacjonarne koncentratory tlenu, które posłużą podopiecznym Domowego Hospicjum Dziecięcego Fundacji „Pomóż Im”. Pomagą one dzieciom przy infekcjach górnych dróg oddechowych, przy dusznościach, napadach padaczkowych czy spadkach saturacji.

Siedziba Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP znajduje się w Białymstoku, stąd decyzja o wsparciu lokalnej akcji charytatywnej. W tym roku NKM MZR w RP wsparło akcję wykupując specjalną ozdobę – gwiazdę.

Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej realizuje swoje działania w oparciu o zasady religii islamu. Jedną z jej istotnych wartości jest pomoc chorym i potrzebującym, którą realizuje się pod postacią sadaki, dobrowolnego, płynącego z głębi serca wsparcia. Zależnie od możliwości, sadaką może być nawet życzliwy uśmiech.

Polecamy:
https://bialystok.wyborcza.pl/multimedia/choinka20/
https://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,87318,26572558,choinka-darczyncow-2020-drogi-mikolaju-poprosze-o-koncentrator.html

Grafika: Studio GW

(Red.)