Uroczyste zakończenie nauki religii Niedziela, 16 czerwca 2019 roku

16 czerwca 2019 r. w suchowolskim Tatarskim Centrum Kultury Islamu odbyło się uroczyste zakończenie nauki religii muzułmańskiej prowadzonej przez Muzułmańską Gminę Wyznaniową w Białymstoku.

W roku szkolnym 2018/2019 w zajęciach brało udział 35 uczniów, podzielonych na pięć grup wiekowych. Lekcje prowadziło grono nauczycieli: Dagmara Sulkiewicz, Maia Al-Hasan, Mirzogolib Radzhabaliev, imam MGW MZR w Białystoku oraz Ramil Khayrov, imam pełniący posługę w Suchowoli.

W uroczystości, oprócz dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli, wzięli udział: Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP; Krzysztof Mucharski, członek NKM MZR w RP; Lilla Świerblewska, przewodnicząca zarządu Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Białymstoku; Maciej Szczęsnowicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Bohonikach oraz historyk Aleksander Miśkiewicz.

Na początku spotkania głos zabrała Lilla Świerblewska, odbyła się prezentacja umiejętności w zakresie czytania i recytacji Koranu, następnie nauczyciele przekazali uczniom świadectwa i upominki. Suchowolską część zamykała wspólna modlitwa i poczęstunek. Następnie uczniowie wraz z opiekunami udali się do Augustowa, gdzie czekała na nich nagroda – rejs statkiem po Kanale Augustowskim.

Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR wsparło finansowo organizację uroczystości.

(Red.)

(Fot. Krzysztof Mucharski)