„Wiersze w mieście” Poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku

„Wiersze w mieście” to druga edycja projektu, który jest kontynuacją międzynarodowej inicjatywy „Wiersze w metrze” i ma na celu promocję współczesnej poezji europejskiej. W tym roku, przez cały kwiecień rozdanych zostanie ponad 100 tysięcy wierszy w przeszło 200 miejscach w Warszawie.

Kulminacją akcji „Wiersze w mieście” jest wieczór z poezją, na który zapraszamy 23 kwietnia o 18:00, do Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich.

Podczas spotkania będzie można wysłuchać wierszy w języku polskim, czytanych przez aktorów, Beatę Jewiarz i Arkadiusza Brykalskiego jak i w językach oryginalnych, między innymi w języku tureckim. Wieczór poprowadzi Maciej Ulewicz, a oprawę muzyczną zapewni Piotr Łyczkowski.

„Wiersze w mieście” to 18 utworów napisanych przez 18 europejskich poetów. Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest wolność. Wolność, która w poezji oznacza swobodę twórczą w doborze języka i sposobu opisu świata. Wolność pisana z dużej i z małej litery i rozumiana w najszerszy możliwy sposób: jako wolność narodu, wolność jednostki, wolność wyboru postaw wobec dylematów współczesności, wolność podejmowania decyzji o swoim życiu.

23 kwietnia, godz. 18:00
Teatr Królewski w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji.
https://wierszewmiescie2018.evenea.pl/
Liczba miejsc ograniczona.