Wizyta delegacji TIKA w Gdańsku Poniedziałek, 25 lutego 2019 roku

25 lutego 2019 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, spotkał się w Gdańsku z delegacją z TIKA (Turkish Cooperation and Coordination Agency, Turecka Agencja Współpracy i Koordynacji).

Celem wizyty była ocena całości inwestycji finansowanej ze środków TIKA. Turecką instytucję reprezentowali: Mahmut Cevik, dyrektor ds. inwestycji w Europie, inżynierowie z działu technicznego Mustafa Ata i Mehmet Bayrak oraz Rıza Yılmaz, koordynator projektów TIKA.

W trakcie spotkania sprawdzono realizację prac, wykonanych zarówno przez wykonawcę z Gdańska,  jak i przez wykonawców tureckich – odpowiedzialnych za ułożenie dywanów, montaż mihrabu, minbaru oraz drzwi wejściowych do meczetu. Komisja stwierdziła zgodnie, że prace renowacyjne i wystój wraz z wyposażeniem wnętrza zostały wykonane zgodnie z projektem i zaleceniami. Tym samym po blisko siedmiu miesiącach inwestycja została zakończona.

W spotkaniu uczestniczyli także: Daniel Klebba, właściciel firmy wykonującej inwestycję; Olgierd Chazbijewicz, przewodniczący Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Gdańsku; Maciej Jakubowski, członek Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR; Mirzogolib Radzhabaliev, imam MGW MZR w Białystoku; Ismail Caylak, imam MGW MZR w Gdańsku; mgr inż. Jerzy Bednarczyk, inspektor nadzoru inwestorskiego; inż. arch. Szymon Grzegorczyk, specjalista ds. projektów budowalnych przy NKM MZR w RP.

(Red.)

(Fot. Szymon Grzegorczyk)