Wizyta Muftiego RP w Azji 26 lutego - 6 marca 2018 roku

Od 26 lutego do 6 marca 2018 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, złożył oficjalną wizytę w Azji, odwiedzając trzy kraje: Malezję, Singapur i Indonezję.

28 lutego 2018 r., mufti spotkał się z Maciejem Tumulcem, chargé d’affaires oraz Mariuszem Błachowiczem, pierwszym radcą Ambasady RP w Kuala Lumpur, w celu podtrzymania wspólnych relacji i omówienia współpracy między polską placówką dyplomatyczną w Malezji a Najwyższym Kolegium Muzułmańskim. 1 marca 2018 r. mufti wraz z małżonką, spotkał się z dr. Sirajuddinem Bin Suhaimee, przedstawicielem organizacji religijnej JAKIM (Jabatan Kemajuan Islam Malaysia) w Malezji w celu kontynuowania współpracy w ramach Systemu Halal.

2 marca 2018 r. mufti Miśkiewicz spotkał się z Zenonem Kosiniakiem-Kamyszem, ambasadorem RP w Singapurze oraz Joanną Dopierałą-Konkołowicz, doradcą ds. ekonomicznych ambasady. Celem spotkania było omówienie bieżącej sytuacji muzułmanów w Polsce oraz nawiązanie współpracy między instytucjami. W Singapurze mufti wraz z małżonką spotkał się z Abdulem Rahmanem Lumem, menadżerem MUIS (Islamic Religious Council of Singapore) w celu nawiązaniu współpracy między organizacją religijną a Najwyższym Kolegium Muzułmańskim.

Przewodniczący Najwyższego Kolegium MZR w RP wraz z małżonką oraz pracownikami Ambasady RP w Dżakarcie spotkali się w Bogorze z dyrektorem organizacji LPPOM MUI Dr. Lukmanul Hakimem. Spotkanie odbyło się w siedzibie organizacji 5 marca 2018 r. i służyło ustaleniu dalszej współpracy religijnej między organizacjami.

(Red.)