Wizyta Muftiego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Czwartek, 22 lutego 2018 roku

Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, w czasie tygodniowego  pobytu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich w dniach 19-25 lutego 2018 r. odwiedził Ambasadę RP w Abu Dhabi i spotkał się z Robertem Rostkiem, ambasadorem RP w ZEA, w celu podtrzymania wspólnych relacji i omówienia współpracy między polską placówką dyplomatyczną a Najwyższym Kolegium Muzułmańskim. Mufti spotkał się również z przedstawicielami  instytucji zajmujących się sprawami islamu i współpracą religijną m.in. Islamic Affaris and Charitable Activities Departament i General Authority of Islamic Affairs and Endowments.

22 lutego 2018 roku w Abu Dhabi zostało podpisane memorandum o współpracy między Muzułmańskim Związkiem Religijnym a Generalnym Urzędem do Spraw Islamskich i Wakf (General Authority of Islamic Affairs and Endowments). Dokument podpisali przewodniczący organizacji dr Mohammed Matar al Kaabi oraz mufti RP Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP. Obie strony pragną współpracować, a także podejmować działania przeciwko religijnemu terroryzmowi, ekstremizmowi i innym przejawom radykalizmu. Umowa ta porusza również kwestie wzajemnej współpracy mającej na celu realizację religijnych, edukacyjnych i kulturalnych projektów, służących wspólnocie muzułmańskiej.

Podpisanie wspomnianego powyżej memorandum było najważniejszym celem wyjazdu muftiego do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cieszymy się bardzo, że dzięki wsparciu i pomocy Jego Ekscelencji Yousifa Eisa Bin Hassana Al Sabriego, ambasadora Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce, udało się go zrealizować.

(Red.)

https://www.awqaf.gov.ae/en/Awqaf-and-Poland%E2%80%99s-Religious-Union-sign-MoU