Wizyta przedstawiciela Diyanetu w Polsce Wrorek - Środa, 22-23 maja 2018 roku

W dniach 22-23 maja 2018 r. Ömer Faruk Savuran, dyrektor ds. zagranicznych i europejskich z Ministerstwa do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet, odwiedził Polskę.

22 maja 2018 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP spotkał się z dyrektorem Savuranem w Warszawie. Celem spotkania było omówienie działalności imamów delegowanych do Polski na czas miesiąca ramadan przez tureckie ministerstwo, a także omówienie dalszej współpracy między instytucjami.

Muftiemu towarzyszyli Mirzogolib Radzhabaliev, imam Muzułmańskiej Gminy Wyznaniowej MZR w Białymstoku oraz Vahid Ercan, imam pełniący posługę w domu modlitwy przy Muzułmańskim Cmentarzu Tatarskim w Warszawie.

23 maja 2018 r. przedstawiciel Diyanetu odwiedził Białystok, gdzie podczas iftaru spotkał się z Didim Zalkufem, imamem delegowanym na czas postu do Białegostoku oraz ze studentami z Turcji, przybywającymi na Podlasiu w ramach programu Erasmus. Kolacja odbyła się w ogrodzie Domu Kultury Muzułmańskiej przy ulicy Piastowskiej 13 F.

W czasie wizyty w Warszawie dyrektor Savuran uczestniczył w przygotowaniu i rozdaniu paczek ramadanowych osobom potrzebującym mieszkającym w ośrodkach dla uchodźców w województwie mazowieckim. Paczki z żywnością stanowią dar ze strony tureckiego ministerstwa.

(Red.)