Wizyta w Ministerstwie do spraw Religii, Diyanet w Ankarze Wtorek, 28 listopada 2017 roku

28 listopada 2017 r. Mufti RP Tomasz Miśkiewicz odwiedził Ministerstwo do spraw Religii Republiki Turcji, Diyanet. W siedzibie ministerstwa w Ankarze, mufti spotkał się z prof. dr. Alim Erbaşem, ministrem, baszkanem Diyanetu oraz z Erdalem Atalayem, dyrektorem generalnym do spraw kontaktów międzynarodowych.

Baszkan Diyanetu spotkał się z muftim osobiście, aby podziękować za owocną współpracę w 2017 roku oraz pogratulować wydania serii sześciu książek do nauki religii muzułmańskiej dla dzieci. Prof. Erbaş był pod ogromnym wrażeniem, że Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP z najwyższą starannością, korzystając z tureckich grafik, przygotowało polską edycję publikacji. Zauważył,  że książka „Uczę się etyki” została bezpośrednio przełożona z języka tureckiego i MZR w RP jest pierwszą zagraniczną instytucją korzystającą z tej książeczki.

Baszkan podkreślił wolę współpracy i wsparcia Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP w kolejnych latach.

W dalszej części spotkania, mufti Miśkiewicz i dyrektor generalny Erdal Atalay omówili plany wydawnicze na rok 2018. Panowie zgodnie uznali, że najważniejszym projektem, mającym pierwszeństwo, jest wydanie Koranu w nowym przekładzie na język polski. Przekład został wykonany przez Musę Czachorowskiego, obecnie trwają prace nad korektą tekstu.

Książeczki Poznaję swoją religię, Poznaję swojego Proroka, Moja księga Koran, Moje prośby do Boga, Uczę się czcić Boga, Uczę się etyki dostępne są on-line: http://bibliotekamuzulmanska.pl/ksiazki/

(Red.)