Zapowiedź wydawnicza – książeczki dla dzieci Czwartek, 2 lutego 2018 roku

Z radością informujemy, że w połowie 2018 roku ukażą się trzy książeczki dla dzieci do nauki pisania liter „Alif ba – poznaję alfabet” oraz dwie do nauki dua, modlitw intencyjnych „Dua książeczka do kolorowania”. Przygotowanie publikacji jest możliwe dzięki współpracy Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP z turecką organizacją Milli Görüş z Niemiec, która udostępniła książki wraz z oryginalną oprawą graficzną i sfinansuje cały projekt wydania publikacji.

Publikacje pomogą dzieciom w poznaniu alfabetu arabskiego i modlitw dua w kreatywny i interesujący sposób. Książki zawierają pomysłowe zadania oraz rysunki przyciągające uwagę małych czytelników. Rodzice i nauczyciele zyskają cenne narzędzie służące nauczaniu dzieci najbardziej znanych i zrozumiałych modlitw oraz liter alfabetu arabskiego. Książeczki skierowane są do dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

Projekt wydawniczy realizowany przez Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP i organizację Milli Görüş to kolejny element trwającej już kilka lat współpracy, która wcześniej koncentrowała się na dofinansowaniu kolacji ramadanowych oraz fundowaniu ofiar zwierzęcych – byków – z okazji Kurban Bajramu.

Współpraca z turecką instytucją jest zasługą działań Muftiego RP Tomasza Miśkiewicza. 13 listopada 2017 roku mufti Miśkiewicz odwiedził siedzibę Milli Görüş w Berlinie. W czasie spotkania ustalono projekty do wspólnej realizacji w 2018 roku. Gospodarze zaprezentowali cele i aktualnie prowadzone działania. Muftiemu towarzyszył imam Mirzogolib Radzhabaliev, pełniący posługę w Muzułmańskiej Gminie Wyznaniowej MZR w Białymstoku.

(Red.)

(Fot. Milli Görüş)