Zapraszamy na promocję! Sobota, 20 października 2018 roku

Ponad trzy lata trwały prace translatorsko-korektorskie nad najnowszym polskim przekładem Świętej Księgi islamu, Koranu. Tego ambitnego przedsięwzięcia, zainicjowanego przez Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza, podjął się Musa Czachorowski, zaś  kilkumiesięczną korektę prowadziły Rozalia Bogdanowicz i Barbara Pawlic-Miśkiewicz z zespołu redakcyjnego Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP. Dzięki usilnym staraniom muftiego Miśkiewicza tłumaczenie zostało już wydrukowane.

Symbolicznego znaczenia nabiera fakt, że ta szczególnej wagi publikacja ukazała się w 160. rocznicę wydania Koranu w przekładzie Jana Murzy Taraka Buczackiego. Do niedawna uważano je za pierwsze w języku polskim – w dodatku autorstwa polskiego Tatara – okazało się jednak inaczej. Tym razem nie ma wątpliwości: polskie tłumaczenie Koranu wykonane zostało w całości przez przedstawicieli naszej tatarskiej społeczności.

Z przyjemnością informujemy, że 20 października 2018 r. odbędzie się promocja tego wyjątkowego wydawnictwa. W imieniu Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza, przewodniczącego Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, zapraszamy tego dnia na godzinę 16 do Centrum im. Ludwika Zamenhofa (sala parkietowa) przy ulicy Warszawskiej 19 w Białymstoku.

(Red.)