Wieczór Patriotyczny Piątek, 30 listopada 2018 roku

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na Wieczór Patriotyczny „Tatarzy dla Niepodległej” połączony z prezentacją najnowszej publikacji Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, albumu pt. Tatarzy w służbie Polsce 1918–2018. Album powstał w roku szczególnym: w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, z której historią losy polskich Tatarów tak ściśle się splatają.

W albumie znajdują się trzy szkice historyczne prezentujące zarys tradycji wojskowych Tatarów od czasów pierwszego osadnictwa do końca XIX wieku, następnie w latach 1918–1945 oraz po drugiej wojnie światowej autorstwa dr. Artura Konopackiego, dr. Aleksandra Miśkiewicza oraz Musy Czachorowskiego. Najważniejszą część wydawnictwa stanowią zdjęcia tatarskich wojskowych wraz z krótkimi notami biograficznymi i komentarzami. Wiele fotografii publikowanych jest po raz pierwszy.

Album został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy oraz patronatem Programu „Niepodległa”. Wydanie książki było możliwe dzięki dotacji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Wieczór Patriotyczny odbędzie się 30 listopada 2018 r. (piątek), o godzinie 18.00 w Muzeum Historycznym w Białymstoku przy ul. Warszawskiej 37.