Akcja charytatywna „Choinka Darczyńców” Piątek, 20 grudnia 2019 roku

Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP oraz Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz  dołączyli  do grona darczyńców w akcji organizowanej przez „Gazetę Wyborczą” oddział Białystok – „Choinka Darczyńców”. W ramach akcji każda instytucja, firma lub osoba prywatna mogła zakupić wirtualną ozdobę, a wpłaty zostały przekazane na budowę hospicjum stacjonarnego w Makówce – działanie prowadzone przez Fundację Hospicjum Proroka Eliasza.

Pieniądze z akcji zostanę przekazane na budowę Ośrodka Hospicyjno-Opiekuńczo-Edukacyjnego w Makówce wyposażonego w 32 łóżka, wypożyczalnię sprzętu, sale edukacyjne i przestrzenią dla opieki wspierającej.

Siedziba Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP znajduje się w Białymstoku, stąd decyzja o wsparciu lokalnej akcji charytatywnej. NKM MZR w RP oraz Mufti RP Tomasz Miśkiewicz wykupili dwa dzwonki o wartości 2400 zł.

Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej realizuje swoje działania w oparciu o zasady religii islamu. Jedną z jej istotnych wartości jest pomoc chorym i potrzebującym, którą realizuje się pod postacią sadaki, dobrowolnego, płynącego z głębi serca wsparcia. Zależnie od możliwości, sadaką może być nawet życzliwy uśmiech.

(Red.)

(Fot. Studio GW)