Akcja charytatywna „Choinka Darczyńców” Piątek, 22 grudnia 2017 roku

W tym roku Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP dołączyło do grona darczyńców w akcji organizowanej przez Gazetę Wyborczą – „Choinka Darczyńców”. Podczas jej trwania każda instytucja, firma lub osoba prywatna mogła zakupić wirtualną ozdobę, a wpłata została przekazana na konto Fundacji Pomóż Im.

Dzięki akcji zakupione zostaną trzy łóżka rehabilitacyjne, które posłużą podopiecznym Domowego Hospicjum dla Dzieci. Jego podopieczni dotknięci są różnymi deformacjami ciała, z przykurczami,  nie chodzą, nie siedzą i nie ma z nimi kontaktu. Łóżka pozostają w dyspozycji Fundacji Pomóż Im i będą wypożyczane pacjentom na czas opieki.

Siedziba Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP znajduje się w Białymstoku, stąd decyzja o wsparciu lokalnej akcji charytatywnej.  NKM MZR w RP wykupiło bombkę o wartości 500 zł.

Muzułmański Związek Religijny w Rzeczypospolitej Polskiej realizuje swoje działania w oparciu o zasady religii islamu. Jedną z jej istotnych wartości jest pomoc chorym i potrzebującym, którą realizuje się pod postacią sadaki, dobrowolnego, płynącego z głębi serca wsparcia. Zależnie od możliwości, sadaką może być nawet życzliwy uśmiech.

Zobacz więcej:

http://bialystok.wyborcza.pl/bialystok/7,35241,22818565,ubralismy-choinke-darczyncow-wspolnie-podarujemy-dzieciom-radosc.html#BoxLokBialLink&a=179&c=106

Grafika: Studio GW

(Red.)