Komunikat Sekretariatu Najwyższego Kolegium MZR 28 listopada 2009 roku

Biśmillahi arrahmani rrahym

W związku z licznymi pytaniami mediów, urzędów oraz osób prywatnych, informujemy, że 28 listopada 2009 r. Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz i Panna Barbara Pawlic wstąpią w związek małżeński. Uroczystość cywilna nastąpi o godz. 15.30 zaś ślub wyznaniowy – o godz. 16,00 w Pałacu Ślubów USC przy ul. Kilińskiego 6 w Białymstoku. Zaślubiny odbędą się w gronie rodzinno-przyjacielskim.

Biśmillahi arrahmani rrahym

Członkowie Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP z radością oraz wzruszeniem przyjęli wiadomość o zamiarze zawarcia związku małżeńskiego przez przewodniczącego NK MZR, Muftiego Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Miśkiewicza. Jego wybranką jest Barbara Pawlic z Oleśnicy, muzułmanka tatarskiego pochodzenia.

Związek kobiety i mężczyzny, uświęcony błogosławieństwem Bożym, stanowi ludzką powinność – dla dobra własnego, dobra społeczności, ku chwale Boga Jedynego. Mąż i żona stają się dla siebie najbliższymi osobami: One są ubiorem dla was, a wy jesteście ubiorem dla nich! – mówi Najwyższy w Qur’anie (2:187). Życzymy najserdeczniej, aby takie było małżeństwo Barbary Pawlic i Tomasza Miśkiewicza.