KONKURS „ZNIKAJĄCY BRACIA” 8 września - 14 listopada 2014 roku

8 września rozpoczął się konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i licealnych, poświęcony mniejszościom religijnym i etnicznym zamieszkującym w Polsce – Karaimom, Tatarom oraz staroobrzędowcom.

Konkurs „Znikający Bracia”, sfinansowany ze środków Fundacji PZU, organizuje Fundacja Dobre Wieści powołana w 2013 r. przez kanał religia.tv. Celem konkursu – adresowanego do gimnazjalistów i licealistów – jest zainteresowanie młodych ludzi tematem mniejszości etnicznych i religijnych mieszkających obecnie w Polsce.

Zadanie konkursowe polega na stworzeniu przez uczestnika lub grupę uczestników dokumentacji historycznej na temat Tatarów, staroobrzędowców bądź Karaimów. Jeśli chodzi o formę dokumentacji, mogą to być: zapisy biografii przedstawicieli mniejszości (audio, wideo, notacje); opisy miejsc i zwyczajów (audio, wideo, zapisy); materiały zdigitalizowane (np. skany dokumentów, fotografii, wycinków gazet etc.); zdjęcia wykonane i dokładnie opisane przez uczestników konkursu; prezentacja multimedialna; inne – ponieważ organizatorzy nie chcą ograniczać inwencji twórców. Jednym z ważnych kryteriów oceny będzie zaangażowanie w zadanie konkursowe przedstawicieli wyżej wymienionych mniejszości etnicznych i religijnych.

Konkurs trwa od 8 września do 14 listopada 2014 r. Na trzech laureatów, którzy zostaną ogłoszeni 17 listopada 2014 r. czekają atrakcyjne nagrody. Natomiast wszystkie najciekawsze prace konkursowe trafią na specjalną stronę internetową poświęconą Znikającym Braciom, przygotowywaną przez Fundację Dobre Wieści we współpracy z Fundacją PZU.

Informacje o sposobie przesyłania prac oraz regulamin konkursu znajdują się na stronie www.dobrewiesci.org

Fundacja Dobre Wieści