Nowy numer „Przeglądu Tatarskiego” Środa, 6 grudnia 2017 roku

Ukazał się najnowszy, czwarty w tym roku, numer „Przeglądu Tatarskiego”, pisma polskiej społeczności tatarsko-muzułmanskiej. Znajdziemy w nim bogatą kronikę wydarzeń, które dokonały się w ostatnich miesiącach, relacje z imprez i spotkań, które organizowaliśmy i w których uczestniczyliśmy, a także przedsięwzięcia podejmowane przez Muftiego RP i Najwyższe Kolegium Muzułmańskie MZR w RP. Wśród wielu interesujących artykułów polecamy m.in. teksty o meczecie w Łowczycach i Kontusiowej legendzie, kawiarniach dawnego Bachczysaraju i przysłowia Krymskich Tatarów.

Wśród autorów są nasi znajomi i przyjaciele, m.in. Panie: Dżemila Smajkiewicz-Murman, Halina Szahidewicz, Lila Asanowicz oraz Dagmara Sulkiewicz, a także Panowie, m.in. Aleksander Miśkiewicz i Jakub Andracki.

Zapraszamy wszystkich do współpracy przy najbliższym, już przyszłorocznym numerze „Przeglądu Tatarskiego”. Warto zamieścić na łamach naszego kwartalnika np. życzenia urodzinowe, imieninowe i rocznicowe dla bliskich oraz nekrologi i kondolencje. Redakcja otwarta jest również na wszelkiego rodzaju wspomnienia rodzinne, wiadomości o lokalnych działaniach i twórczość literacką.

Osoby zainteresowane otrzymaniem pisma, prosimy o kontakt z sekretariatem:
mzr@mzr.pl – tel. 605 612 137

Redakcja