Spotkanie w Amerykańskim Komitecie Żydowskim Czwartek, 19 grudnia 2019 roku

12 i 19 grudnia 2019 roku, Mufti Rzeczypospolitej Polskiej Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, spotkał się z Sebastianem Rejakiem, dyrektorem Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego w Europie Środkowej (American Jewish Committee Central Europe) w warszawskim biurze tejże instytucji.

Celem obu spotkań było kontynuowanie tematów podjętych podczas pierwszego spotkania w Białymstoku, a także omówienie szczegółów wizyty studyjnej gości z Arabii Saudyjskiej, planowanej w styczniu 2020 r.

Amerykański Komitet Żydowski (American Jewish Committee, AJC) to jedna z najważniejszych na świecie organizacji żydowskich. AJC został założony w 1906 r. Działa na rzecz poprawy sytuacji Żydów na świecie oraz przestrzegania prawa i wartości demokratycznych. Centrala znajduje się w Nowym Jorku, organizacja posiada też 22 biura regionalne w Stanach Zjednoczonych oraz dziesięć biur zagranicznych.

Warszawski oddział jest piątym europejskim biurem AJC. Jego działalność oprócz Polski obejmie także: Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Słowację i Węgry.

 (Red.)