1. Bohoniki – mizar czynny
Mizar położony za wsią w kierunku Malawicz, założony w drugiej połowie XVIII wieku,
o powierzchni 2 ha – największy istniejący mizar w Polsce. Uznany za Pomnik Historii.
2. Bohoniki – mizar nieczynny
Mizar w środkowej części wsi, prawdopodobnie założony przez pierwszych osadników muzułmańskich w Bohonikach, tzn. w końcu XVII wieku.
3. Kruszyniany – mizar czynny
Mizar położony w centralnej części wsi. Usytuowany jest w niedalekiej odległości od meczetu.
Założony prawdopodobnie na końcu XVII lub na początku XVIII wieku. Uznany za Pomnik Historii.
4. Warszawa – mizar czynny
Muzułmański Cmentarz Tatarski przy ulicy Tatarskiej 8, należy do zabytkowego kompleksu Cmentarza Powązkowskiego (Powązki) wpisanego do rejestru Pomników Historii. Założony przez władze rosyjskie w 1868 roku, z przeznaczeniem głównie dla muzułmańskich żołnierzy armii rosyjskiej. Później służył polskim muzułmanom.
5. Warszawa
Muzułmański Cmentarz Kaukaski przy ulicy Młynarskiej 60, znajduje się między cmentarzem żydowskim a ewangelicko-augsburskim. Założony przez władze carskie w 1838 roku, przeznaczony głównie dla żołnierzy armii rosyjskiej. Zamknięty w 1868 roku. W lipcu 2014 cmentarz, razem z pięcioma innymi nekropoliami tworzącymi zespół zabytkowych cmentarzy wyznaniowych na Powązkach, został uznany za Pomnik Historii.
6. Studzianka
Mizar znajduje się w województwie lubelskim, położony za wsią w kierunku Białej Podlaskiej. Założony prawdopodobnie przez pierwszych osadników muzułmańskich po 1679 roku. Nieczynny od drugiej wojny światowej. Wpisany do rejestru zabytków.
7. Zastawek
Mizar znajduje się w województwie lubelskim, ulokowany za wsią w kierunku Terespola. Założony prawdopodobnie przez pierwszych osadników muzułmańskich po 1679 roku. Nieczynny od pierwszej wojny światowej. Wpisany do rejestru zabytków.
Kwatery muzułmańskie na cmentarzach komunalnych:
– Gdańsk – Cmentarz Komunalny „Srebrzysko”;
– Gdańsk – Cmentarz Garnizonowy;
– Wrocław – Cmentarz Komunalny oddział Osobowice;
– Trzcianka;
– Rybocice.