Pierwszy tarałih

Pierwszy tarałih

Przed nami ramadan – najlepszy i najbardziej błogosławiony z muzułmańskich miesięcy, ten wyjątkowy i święty, w którym zesłany został Koran. To czas, w którym za dnia powstrzymamy się od picia i jedzenia, a nocą staniemy do modlitw. Jakże ważna będzie przy tym nasza osobista postawa: oddalenie się od gniewu, złych myśli oraz działań.

1 kwietnia 2022 roku (piątek) przypada zapośnik. We wszystkich meczetach, centrach muzułmańskich i domach modlitw odbędą się pierwsze modlitwy tarałihowe. Stańmy do nich wspólnie, w jedności serc i ducha, nie zapominając jednak o przestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa: noszeniu maseczek, zachowaniu dystansu i dezynfekcji rąk.

  • Białystok, godz. 21.00
  • Bohoniki, godz. 21.00
  • Suchowola, godz. 21.00
  • Gdańsk, godz. 21.20
  • Warszawa, godz. 21.00.

2 kwietnia 2022 roku (sobota) rozpoczyna się już czas postu.

Módlmy się, prosząc Najwyższego o odpuszczenie grzechów, błogosławieństwo i pokój na świecie. On wspiera i pomaga tym, którzy ufają w Jego nieskończone miłosierdzie. Pamiętajmy też o wszystkich ubogich, skrzywdzonych i potrzebujących, ofiarach wojen i przemocy.

Niech święty okres ramadanu wzmocni naszą wiarę w Allaha Jedynego (słt) i więź pomiędzy nami. Niech da nam siłę do przeciwstawienia się złu czynem, słowem i sercem.

Bądźmy razem!

(Red.)